"));

myphone 8870 teo myPhone 8870 Teo to jeden z pierwszych telefonów komórkowych polskiego producenta z dotykowym wyświetlaczem. Ale to nie jest jego najważniejsza zaleta. A cro jest? Oczywiście obsługa technologii Dual-SIM, która umożliwia jednoczesne korzystanie z dwóch kart SIM jednocześnie. W dużej mierze przyjrzeliśmy się tej opcji podczas naszego testu, ale naszej uwadze nie umknęły pozostałe funkcje myPhone`a 8870 Teo.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć myPhone 8870 teo

Zestaw
Pudełko, w którym klient znajdzie telefon komórkowy myPhone 8870 Teo jest małe i zgrabne. W opakowaniu, producent umieścił telefon, baterię, zestaw słuchawkowy, kabel USB, ładowarkę, kartę gwarancyjną oraz instrukcję obsługi.

Konstrukcja
Telefon myPhone 8870 Teo jest typowym urządzeniem wykonanym w dużej mierze z plastiku. Ale nie wydaje mi się, aby był to najgorszej jakości surowiec. Trzymając ten model w ręku nie można mieć odczucia wielkiej solidności, ale typowym chińskim produktem to on na pewno nie jest. Dodatkowo myPhone 8870 Teo jest telefonem bardzo lekkim, przez co może się podobać, jak i przeszkadzać wielu osobom. Osobiście zaliczam się do tej drugiej grupy.

Funkcjonalność
Wokół obudowy myPhone 8870 Teo umieszczono szereg przycisków oraz skrótów. Z prawej strony znajduję się wejście USB, a z lewej – regulacja głośności. Na dole znajduję się wejście od ładowarki, a u góry włącznik telefonu.

myphone 8870 teo

Wyświetlacz
Producent umieścił w tym modelu dotykowy ekran o przekątnej 3 cale i palecie barw wynoszącej 256 tys. kolorów. Niestety jakość tego wyświetlacza nie powalana na kolana i bardzo daleko mu do najlepszych w tej kwestii. Nie wiem, czy zaliczyłby by się także do średniaków. Ale mimo to, zdjęcia czy filmiki odtwarzane i oglądalne w tym telefonie, są przyzwoitej jakości. Można na nich wszystko dostrzec.

Bardzo ważnym aspektem jest reagowanie na polecenia wydawane za pomocą palca, czy rysika. I w tej kwestii również pochwał dla producenta nie będzie. Najlepiej korzystać z rysika umieszczonego w obudowie, bo o wiele łatwiej jest wybrać interesującą nas opcje. Palec w niektórych przypadkach jest zbyt duży i bardzo ciężko uruchomić to co chcemy. Szczególnie wpisanie PINu karty SIM za pomocą palca jest niemożliwe.

Warto dodać, że pod wyświetlaczem znajdują się cztery przyciski funkcyjne – dwie słuchawki, menu oraz powrotu. Są one małe, ale odpowiedniej konstrukcji, dlatego ich używanie nie stanowi problemu.

Interfejs
myPhone 8870 Teo chociaż nie pracuje na żadnym konkretnym systemie operacyjnym, to jednak ma zainstalowane rozwiązane znane z platform. Szczególnie chodzi mi o umieszczanie skrótów do aplikacji na ekranie telefonu. Do wyboru jest kilka programów, m.in. kalendarz, gry, tapety, odtwarzacz muzyczny. Jest to dość przydatny dodatek, bo w szybszy sposób można dostać się do interesującej opcji.

Wiadomości
Telefon komórkowy myPhone 8870 Teo umożliwia korzystanie z wiadomości tekstowych oraz multimedialnych. W przypadku tych pierwszych, możemy je redagować na kilka sposobów. Z pomocą przychodzi nam zwykły tryb ABC oraz słownik T9, ale niestety w języku angielskim. Skoro nie ma polskiego, to po co umieszczać słownik? Tego naprawdę nie jestem w stanie zrozumieć.

Tryb ABC działa sprawnie i szybko, ale najlepiej do redagowania wiadomości używać rysika, ponieważ wygodniej będzie nam trafić w odpowiednią literę. Litery pojawia się automatycznie na ekranie telefonu i nie ma mowy o jakimkolwiek opóźnieniu w ich pisaniu.

Telefon obsługuje także wiadomości multimedialne. Do jednego projektu można dołączyć po kilka załączników, nawet z tej samej grupy, np. kilka zdjęć. Są one automatycznie konwertowane do mniejszych rozmiarów, przez co można ich więcej dodać. Wysyłanie oraz odbieranie wiadomości MMS nie stanowiło żadnego problemu.
Oczywiście SMSy oraz MMSy podzielone są według kart SIM. Każda ma osobny folder, co znacznie ułatwia ich szybkie wyszukiwanie.

Aparat
Dotykowy myPhone 8870 Teo charakteryzuje się aparatem fotograficznym o matrycy 2 megapiksela. Maksymalna rozdzielczość zdjęcia wynosi 1600×1200 piksela. Jednak nie to jest najważniejsze, a jakość wykonanych fotek. I w tej kwestii niestety nie jest najlepiej, ale nie ma się co dziwić, bo matryca 2 Mpix nie gwarantuje sukcesu. W dzień, zdjęcia wychodzą całkiem dobrze i można na nich dostrzec pewne detale, ale niestety w nocy, albo wieczorem nie ma mowy, aby wykonać czytelne zdjęcie.

W ustawieniach możemy zmienić kilka opcji, m.in. ustawienia kolorów, balans bieli, samowyzwalacz (tutaj nazwany opóźnieniem), serię zdjęć, tryb nocny lub automatyczny, jakość oraz rozdzielczość zdjęcia.
Jest możliwość także kręcenia materiałów wideo, ale ich jakość jest też bardzo uzależniona od pogody. Jeśli jest jasno i fotografowany obszar nie rusza się mocno, to można nagrać czytelny filmik, ale w innych przypadkach już nie.

Menadżer plików
Telefon wyposażony jest w aplikację do zarządzania plikami. Muszę przyznać, że jej interfejs jest przyjazny i łatwy do obsługi. Z pewnością nikt nie powinien mieć żadnych problemów z jego funkcjonowaniem. Z jego pomocą przeniesiemy, przekopiujemy lub usuniemy dane w telefonie oraz na karcie pamięci. Oczywiście umożliwia także transfer pomiędzy pamięcią komórki oraz microSD.

Spis połączeń
Tak samo, jak w przypadku wiadomości, podzielony jest na dwie karty SIM. Każda z nich ma osobny rejestr połączeń, który zawiera informacje na temat odebranych, nieodebranych i wychodzących numerach. Aplikacja nie sprawiała żadnych problemów podczas testów.

Dodatkowe aplikacje
Mimo, że jest to multimedialny telefon komórkowy, to nie mogło zabraknąć podstawowych aplikacji, które przydają się w codziennym użytkowaniu. Mowa o kalendarzu, stoperze, zegarze, budziku, kalkulatorze, czy notatniku. Wszystkie te programy mają funkcjonalność standardową, niczym nie odbiegającą od normy. W praktyce spisują się bardzo dobrze i nigdy nie odmówiły posłuszeństwa. Szczególnie używany przeze mnie był budzik oraz kalkulator. I zdarzyło się, abym się na nich zawiódł.

Gry
Jak przystało na multimedialny telefon komórkowy, nie może zabraknąć obsługi aplikacji Java, a dokładniej gier. W oprogramowaniu wgranych jest już kilka tytułów. Są standardowe tytuły, których obsługa ogranicza się tylko do posługiwania się rysikiem, ale także zainstalowano gry ruchome. Co to oznacza? Otóż, aby pokonywać poszczególne plansze, należy poruszać telefonem w odpowiedni sposób. O czym mówię, to doskonale odzwierciedla poniższy materiał wideo. Od siebie tylko dodam, że podczas testów, żadna gra się nie zawiesiła lub nagle wyłączyła.
myPhone 8870 Teo ma zainstalowany aplet Java w wersji 2.0.

Bateria
Producent umieścił w testowanym telefonie komórkowym myPhone 8870 Teo akumulator litowo-jonowy o pojemności 1000 mAh. Według producenta, urządzenie na tej baterii może wytrzymać do 576 h w trybie czuwania oraz 5 h w trybie rozmów. W praktyce tych wyników nie udało mi się osiągnąć, ale przy normalnym użytkowaniu, jako pierwszy telefon, produkt musiałem ładować co 3 doby. Jest to dość dobry wynik.

Podsumowując , myPhone 8870 Teo jest tanim multimedialnym telefonem komórkowy, który przeznaczony jest dla osób dopiero rozpoczynających zabawę z takimi urządzeniami, a przy okazji nie mają dużo pieniędzy na ten cel. Ten produkt polskiego producenta doskonale się do tego nadaje. Wyróżnia się dotykowym wyświetlaczem, aparatem fotograficznym, czy odtwarzaczem muzyki. Oczywiście nie są one najlepszej jakości, ale jak na pierwsze kroki – jest OK. Dodatkowo jeśli ktoś potrzebuje multimedialnego Dual-SIM, to wybór jest prosty – myPhone 8870 Teo .

4 Responses to Test telefonu myPhone 8870 Teo

  1. Telefon dla seniora said: On Wrzesień 8, 2011

    Ciekawy test.

  2. dziękuje

  3. też zauważyłem, że ekran nie reaguje zbyt dobrze na dotyk palca ale nie zmieniło to mojej opinii na temat tego telefonu- mysle, że jest to najlepszy z dualnych myphone’ów jaki do tej pory wyszedł.

  4. Niektóre zdjęcia pochodzą z modelu myphone 8890 sense…

Leave a Reply