"));

myPhone 8825TV Vision myPhone 8825TV Vision to kolejny ciekawy telefon komórkowy polskiego producenta z obsługą naziemnej telewizji analogowej, ale także z ciekawym i ładnym design`em. Od kilku dni używam ten model i mam już pierwsze spostrzeżenia.

Zestaw
Testowany model został umieszczony w ładnym opakowaniu. W pudełku można znaleźć telefon, baterię, zestaw słuchawkowy, ładowarkę, kabel USB, instrukcję obsługi oraz kartę gwarancyjną.

Wygląd
myPhone 8825TV Vision to telefon komórkowy wykonany bardzo solidnie i wyglądający bardzo „poważnie”. Gdy tylko się go chwyta, to wiadomo, że mamy do czynienia z dobrze zrobionym telefonem. Tylna klapka została wykonana z produktu aluminio/metalo podobnego.

Oczywiście ja miałem takie zdanie, ale ponoć o gustach się nie dyskutuje. Ja mogę dodać, że wszystkie części obudowy zostały dobrze ze sobą spasowane – nic nie trzeszczy.

Przez pierwsze kilka dni zdarzyło się, że telefon wylądował na podłożu. Za każdym razem nie zauważyłem żadnych uszczerbków na obudowie – oczywiście nie było to mocne lądowania.

Funkcjonalność
Po bokach obudowy znajdzie się kilka portów i przycisków, ale nie ma ich dużo. U góry jest wejście słuchawkowe oraz antena do odbioru naziemnej telewizji analogowej. Po bokach umieszczono port USB.

Bardzo ważna jest także klawiatura, która jest stosunkowo duża, a klawisze może nie należą do największych, ale są wygodne w użytkowaniu. Jak to możliwe? Otóż mają wyczuwalny skok działania, a także są od siebie oddzielone. Materiał do ich produkcji jest stosunkowo dobry i wydaje mi się, że na starcie napisów nie ma co liczyć. Ponadto czterokierunkowy manipulator jest dobrze wpasowany. W praktyce spisywał się bez zarzutu i nie zdarzyło mi się, abym mylił kierunki, czy żeby mi się palec ześlizgał z przycisku.

Wyświetlacz
Użytkownik, który zdecyduje się na zakup tego urządzenia będzie mógł skorzystać z ekranu TFT o przekątnej 2,4 cale i rozdzielczości 320×240 piksela. Nie jest to duży wyświetlacz, ale zajmuję połowę przedniego panelu obudowy. Jakość odwzorowanych kolorów może nie jest idealna, ale w tej klasie cenowej (do 200 zł), ciężko będzie znaleźć lepszy ekran.

W ustawieniach możemy zmienić tapetę, wygaszacz ekranu, intro wprowadzające, a także wygląd prezentowanego menu.

Interfejs
Pod tym względem nie mam nic do zarzucenia testowanemu egzemplarzowi. Wszystkie komunikaty są czytelne i odpowiednio duże. Kolory nie rażą po oczach, a dotarcie do poszczególnych opcji jest możliwe za pomocą kilku kliknięć.

Multimedia
Producent umieścił w tym modelu kilka multimedialnych funkcji, w tym najważniejszą telewizję – ale to temat na osobny akapit. Do pozostałych opcji można zaliczyć aparat fotograficzny, odtwarzacz muzyczny oraz radio FM. W przypadku tego pierwszego narzędzia, użytkownik może skorzystać z matrycy 1,3 megapiksela z maksymalną rozdzielczością zdjęcia 1280×1024 piksela, a filmiku – 220×176 piksela.

Niestety jakość wykonywanych zdjęć nie jest najlepsza. W dzień jest możliwość wykonania czytelnej fotki, ale w nocy nie ma na to najmniejszych szans. Podobnie jest w przypadku plików wideo.

Radio FM umożliwia wyszukiwanie stacji radiowych ręcznie, bądź automatycznie. W pamięci można zapisać kilkanaście rozgłośni. W każdej chwili audycje można zapisać, a później, w dowolnym momencie, ją odtworzyć. Jakość dźwięku jest bardzo dobra – szczególnie w dużych miastach. Na obrzeżach czasami słyszałem drobne charczenia.

Oczywiście nie brakuje aplikacji do zarządzania utworami muzycznymi. Oprogramowanie umożliwia segregowanie muzyki na kilka sposobów. Odtwarzacz muzyczny jest prosty w obsłudze. Jakość dźwięku jest optymalna, ale niestety w tym przedziale cenowym miałem do czynienia z lepszym sprzętem tego typu.

Użytkownik będzie mógł także pograć w gry, ale niestety tylko w te zainstalowane fabrycznie. Telefon nie ma zainstalowanej obsługi aplikacji Java. W pamięci urządzenia można znaleźć Puzzle, Magicsushi oraz Tetris.

Oczywiście telewizja
Jest to jedna z najważniejszych, jak nie najważniejsza opcja w testowanym modelu. Z odbiorem sygnału nie miałem większych problemów w Poznaniu. Niestety na obrzeżach jest gorzej, ale ulubiony meczyk można by obejrzeć na łonie natury. Podczas weekendowych wyjazdów może się spisać znakomicie.

Antena do odbioru sygnału jest umieszczona po lewej, górnej stronie telefonu. Jej długość to około 30 cm, co pozwala na oglądanie telewizji. Jest ona stosunkowo cienka, więc trzeba się z nią obchodzić delikatnie – bez szarpania i nagłego zginania. Po prostu przy „ciężkich” i intensywnych ruchach może się złamać.

Akumulator
Producent umieścił w testowanym telefonie komórkowym myPhone 8825TV Vision baterię litowo-jonową o pojemności 800 mAh. Podczas kilkunastodniowego testu, gdy użytkowałem ten model jako drugi telefon, urządzenie ładowałem średnio co 3-4 doby. Przez ten czas wykonywałem kilka połączeń, wysyłałem SMSy, a także pooglądałem trochę telewizji. Czy to dobry wynik? Sami oceńcie.

Podsumowując , myPhone 8825TV Vision to bardzo c iekawy telefon komórkowy – szczególnie w tym przedziale cenowym. Obecnie za ten model na Allegro trzeba zapłacić do 200 zł. Za taką kwotę zakupu trudno będzie znaleźć urządzenie o podobnych możliwościach. myPhone 8825TV to dobrze wykonany telefon, który nie m żadnych większych wad. Oczywiście aparat mógłby być lepszy, czy ekran, ale to za taką cenę, nie ma co narzekać.

9 Responses to Recenzja myPhone 8825TV Vision. Dobry i tani telefon z telewizją

  1. mam problem mam wlozona karte pamieci i chce pobrac opere mini ale wyskakuje za malo pamieci chcialem pobrac z glownej strony opery jakiej strony mam uzyc zeby pobralo?

  2. pewnie najpierw zapisuje się w pamięci telefonu

  3. czy można wybrać docelowo karte pamięci?

  4. a jaka maksymalnie karta pamieci wchodzi?

  5. to chyba dobra bateria, ile trzyma rzeczywiście?

  6. prawdopodobnie 32 Gb.

  7. czy to jest ostatni model z TV czy spodziewać się można jeszcze jakiś w przyszłości?

  8. myslę, że kiedyś się jeszcze jakiś pojawi, czemu nie…

  9. esemetka said: On Sierpień 20, 2012

    200 zeta to bardzo dobra cena za taki unikalny modelik…

Leave a Reply