Test telefonu myPhone 6600 Free
18 paź 2011 · Kategorie: Testy telefonów · Skomentuj |
|
myPhone 6600 Free to jeden z najnowszych telefonów komórkowych polskiej firmy telekomunikacyjnej, który pojawił się w Polsce. Jest to jednak jeden z najciekawszych produktów firmy myPhone. Dlatego z miłą chęcią wzięliśmy go pod lupę i prezentujemy wszystkie wnioski z testów myPhone`a 6600 Free.
Zestaw
W pudełku, w którym otrzymamy telefon komórkowy
myPhone 6600 Free
, można znaleźć kilka gadżetów. W zestawie znajduję się telefon, bateria, ładowarka, kabel USB, zestaw słuchawkowy, instrukcję obsługi oraz kartę gwarancyjną.
Pierwsze wrażenia
Gdy tylko spojrzałem na telefon komórkowy myPhone 6600 Free miałem pozytywne odczucia, ponieważ spodobało mi się połączenie czerwonego koloru z białymi napisami. Ponadto wyróżnia się dość dużym wyświetlaczem. Po wzięciu do ręki testowanego egzemplarzu, moje odczucia nie zmieniły się. Jak na razie jest to jeden z najlepiej wykonanych telefonów polskiego producenta, jakie do tej pory miałem okazje testować.
Konstrukcja
myPhone 6600 Free
został wykonany z plastiku, ale dobrej jakości. Tylna klapka, osłaniająca baterię, została wykonana z produktów aluminiopodobnych. Wszystkie części obudowy są ze sobą dobrze spasowane – nic nie odstaje, ani nie trzeszczy. Podczas testów, telefon dwa razy mi spadł, ale na szczęście nic się nie stało. Ponadto, nawet na obudowie nie pojawiła się rysa.
Funkcjonalność
Producent przy produkcji telefonu komórkowego myPhone 6600 Free postanowił na minimalizm. U góry obudowy umieszczono tylko diodę, a po prawej stronie znajdziemy wejście USB.
Klawiatura
W myPhone 6600 Free umieszczono klawiaturę o dość dużej funkcjonalności. Na samej górze, tuż pod ekranem, znajdują się cztery klawisze funkcyjne – dostęp do ekranu głównego, kontaktów, kalendarza oraz cofania. Poniżej można znaleźć pozostałą część klawiatury. Do wyboru są dwa klawisze pozwalające odbierać rozmowy, a jeden do kończenia. Obok można znaleźć jeszcze przycisk uruchamiający muzykę.
Klawisze funkcyjne zajmują praktycznie taką samą powierzchnie, co część alfanumeryczna. Przyciski są małe, ale maja wyczuwalny skok działania, przez co ich użytkowanie nie sprawia żadnego problemu.
Zdarzało mi się, że czasami podczas redagowania wiadomości, zamiast cofnięcia znaku klikałem czerwoną słuchawkę. Ale na szczęście treść SMSa się zapisywała i nie trzeba było go pisać od nowa.
Wiadomości
Chociaż telefon komórkowy myPhone 6600 Free obsługuje technologię Dual-SIM, to wszystkie wiadomości umieszczone są w jednym folderze. Gdy będziemy chcieli odpisać na danego SMSa, to najpierw wpsujemy treść, a potem wybieramy SIM, z którego ma zostać wysłana wiadomość.
W przypadku redagowania SMSów nie mam żadnych zastrzeżeń. Wszystkie litery pojawią się od razu po zatwierdzeniu za pomocą klawisza. Nie zauważyłem żadnego spowolnienia, więc jest szansa na szybkie pisanie wiadomości – coś dla fanów, którzy codziennie wysyłają po kilkadziesiąt/kilkaset SMSów.
Jedyny mankament dotyczy przycisku umieszczonego pomiędzy klawiszem uruchamiającym muzykę. Bardzo często zamiast „cofnij” wybierałem czerwoną słuchawkę i automatycznie SMS znikał. Na szczęście nie trzeba go było od nowa pisać, ponieważ wystarczyło wejść jeszcze raz w nową wiadomość, a treść była nienaruszona.
myPhone 6600 Free
obsługuje multimedialne wiadomości. Nie ma żadnego problemu z wysłaniem oraz odebraniem MMSa. Do jednego projektu można dodać po kilka załączników z jednej grupy, np. po kilka zdjęć.
Radio FM
Telefon ma zainstalowaną aplikację do obsługi rozgłośni radiowych. Oprogramowanie umożliwia ręczne, bądź automatyczne wyszukiwanie stacji. Oczywiście najpierw trzeba podłączyć słuchawki.
W pamięci radia możemy zapisać do 20 rozgłośni. Przełączać je można za pomocą listy, bądź bezpośrednio z ekranu głównego aplikacji.
Jakość odbieranego dźwięku nie jest najgorsza. Szczególnie w mieście nie ma problemu, ale za to lokalne rozgłośnie w małych miejscowościach, również słychać bez zarzutu.
Aparat fotograficzny
Ten aspekt telefonu komórkowego myPhone 6600 Free to jeden z jego największych minusów. Matryca aparatu wynosi zaledwie 0,3 megapiksela, a maksymalna rozdzielczość zdjęcia to 640×480, a filmiku – 176×144 piksela.
I przy takich parametrach nie ma mowy o dobrej jakości zdjęciu. Przy dziennym oświetleniu można wykonać dopuszczalną fotkę, pod względem widoczności, ale przy słabym świetle nie ma mowy. Podobnie jest w przypadku filmików.
Chociaż matryca jest mała, to możliwość zdefiniowana ustawień jest bardzo dużo. Można, m.in. zmienić balans bieli, tryb scenerii, efekty, czy rozdzielczość zdjęcia lub pliku wideo.
Bluetooth
Bardzo fajnym dodatkiem w telefonie komórkowym
myPhone 6600 Free
jest obsługa technologii Bluetooth. Urządzenie można sparować z innymi urządzeniami telekomunikacyjnymi – telefonami, bądź zestawami słuchawkowymi.
Podczas testów nie miałem żadnego problemu z podłączeniem się, bądź utrzymaniem połączenia. Transmisja danych również przebiegała bez zakłóceń.
Interfejs
myPhone 6600 Free wyróżnia się prostą nawigacją po menu. Wszystkie opcje telefonu umieszczone są w prawidłowych folderach, więc znalezienie odpowiedniej funkcji nie stanowi większego problemu. Ponadto wszystkie komunikaty są wyraźnie pokazywane na ekranie.
Wyświetlacz
Jeśli już pisze o interfejsie, to warto zahaczyć temat jakości wyświetlacza. Producent umieścił w tym modelu ekran o rozdzielczości 240×320 piksela, przekątnej 2,2 cale i palecie barw 262 tys. kolorów . Ponadto został wykonany w jakości TFT.
Jakość wyświetlanych materiałów jest na zadowalającym poziomie. Oczywiście nie ma mowy o super efektach, ale takich, nawet, w tym modelu nie potrzeba. Powód? Bo np. aparat fotograficzny ma tylko matrycę 0,3 megapiksela.
W ustawieniach możemy zdefiniować kilka opcji, m.in. tapetę, styl menu, wygaszacz ekranu. W opcjach możemy także ustawić inne intro, które pokazuje się w trakcie włączenia telefonu.
Dual-SIM
Obsługa tej technologii to jeden z największych zalet telefonu komórkowego myPhone 6600 Free. Urządzenie jednocześnie pracuje z dwoma kartami SIM. Nie trzeba się po kolei przelogowywać, aby taka karta SIM funkcjonowała.
Podczas kilkunastodniowego testu korzystałem z Plusa oraz Play`a. I nigdy nie spotkałem się z sytuacją, aby jakaś karta SIM sama się wylogowała, bądź nie działa. Za każdym razem mogłem wysłać SMSa, albo wykonać połączenie.
Ponadto w opcjach możemy technologię Dual-SIM wyłączyć, bądź zaznaczyć, aby tylko działa jedna karta SIM. W ten sposób, w telefonie można mieć dwie karty SIM, a zalogowana do sieci będzie tylko jedna.
Podstawowe aplikacje
W
oprogramowaniu myPhone 6600 Free
można znaleźć podstawowe aplikacje, które przydadzą się w codziennym funkcjonowaniu. Mam na myśli tutaj kalendarz, kalkulator, czy budzik. Ale można także spotkać programy o mniejszej częstotliwości użytkowania, ale które mogą się czasami przydać. Są to aplikacje konwerter jednostek, czy przelicznik walut.
Wszystkie programy mają prosty interfejs, ale także pod względem funkcjonalności nie sprawiają problemu. Nigdy nie zdarzyło mi się, aby jakaś aplikacja, z niewiadomych przyczyn, się wyłączyła.
Bateria
Użytkownik, który zamierza kupić myPhone 6600 Free, może liczyć na akumulator litowo-jonowy o pojemności 700 mAh. Według producenta, telefon powinien wytrzymać do 240 godzin w trybie czuwania oraz 4 godziny w trybie rozmów. Oczywiście w praktyce nie udało mi się osiągnąć takich wyników, ale średnio musiałem ładować myPhone`a co 3-4 doby.
Podsumowując , myPhone 6600 Free to jeden z najciekawszych telefonów komórkowych polskiego producenta, który miałem do tej pory testować. Naprawdę jego design, a także jakość wykonania bardzo mi się spodobały. Ponadto bardzo fajnym dodatkiem jest obsługa technologii Dual-SIM. Podczas testów nie zauważyłem większych błędów, które bym ten model dyskwalifikowały.
Leave a Reply