Recenzja myPhone Cube. Smukły, zgrabny i funkcjonalny smartfon
30 cze 2014 · Kategorie: Testy telefonów · Komentarze: (14) |
|
myPhone Cube to pierwszy multimedialny smartfon polskiego producenta, który pracuje pod kontrolą systemu opracyjnego Google Android 4.4 Kitkat. Ale to dopiero początek ciekawej funkcjonalności, którą można otrzymać za 599 zł.
Zestaw
Każdy klient, który zdecyduje się na zakup multimedialnego smartfona myPhone Cube otrzymają dość bogaty zestaw gadżetów. W pudełku można znaleźć: telefon, bateria, karta pamięci microSD, zestaw słuchawkowy, kabel USB, ładowarkę sieciową, dodatkowy tylny panel, instrukcja obsługi oraz karta gwarancyjna. Ja także otrzymałem stylowe etui przeznaczone dla myPhone Cube.
Konstrukcja i wykonanie
Multimedialny smartfon myPhone Cube jest w całości wykonany w tworzywa sztucznego. Nie ma wstawek aluminiowych, czy metalowych. Króluje plastik, co wielu z Was może zrazić, ale w sumie w tej cenie nie możemy oczekiwać cudów. Jednak myPhone Cube może się pochwalić stosunkowo dobrej jakości stopem plastik u, ponieważ przez 2-3 tygodnie użytkowania obudowa nie ma żadnych śladów użytkowania. Powiem szczerze, że nie jest typem gościa, co naprawdę huha i uważa na telefon. Normalnie go noszę w kieszeni i nic. Cała konstrukcja wydaje mi się dobrze spasowana, a cała waga została dobrze rozłożona po urządzeniu, ponieważ nie czuć tego sprzętu. Czasami musiałem nerwowo sprawdzać po kieszeni, bo wydawało mi się, że jest pusta. Ponadto myPhone Cube wyróżnia się smukłą obudową . Ja nie spotkałem się z osobą, która by narzekała na wygląd tego urządzenia. Wręcz przeciwnie – wszyscy się zachwycali.
Wokół obudowy również nie ma zbyt wielu portów oraz przycisków. I bardzo dobrze – skończyła się moda, że naokoło telefonu jest mnóstwo niepotrzebnych rzeczy. Uzytkownik z lewej strony znajdzie regulację głośności, po prawej – klawisz blokady. Natomiast u góry umieszczono wejście jack 3,5 mm, a na dole – microUSB. Sloty na karty SIM oraz microSD znajdziemy po baterią.
Wyświetlacz
To jedna z najjaśniejszych zalet testowanego myPhone. Urządzenie wyróżnia się ekranem wykonanym w technologii IPS o przekątnej 5 cali i rozdzielczosci 540×960 pikseli. Zastosowanie technologii IPS sprawiło, że z wyświetlacza można korzystać nawet na dworz e, przy mocnych promieniach słonecznych. Jakość kolorów oraz barw również stoi na wysokim poziomie. Od początku, gdy tylko uruchomiłem myPhone, to ekran jakby się do mnie uśmiechał – kolory były tak żywe. Oglądanie filmów, czy przeglądanie zdjęć należy do przyjemności, bo układ graficzny dobrze przetwarza obraz. Co ważne, podczas oglądania nie było żadnych zawieszek, czy przycięć. Jeśli chodzi o reakcję na dotyk, to również nie mam zastrzeżeń. Praktycznie za każdym razem wybrana opcja uruchamiała się. Nie musiałem po kilak razy klikać. Również w przypadku klawiatury ekranowej, rozmiar wyświetlacza sprawił, że rzadko myliłem znaki.
System operacyjny
Testowany myPhone Cube to pierwszy smartfon w ofercie producent, który pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android 4.4 Kitkat. Jest to najnowsza wersja platformy, którą do tej pory mogliśmy spotkać w najnowszych smartfonach topowych poroducentów, a tu miła niespodzianka. Pozostaje tylko pytanie, czy producentowi udało się prawidłowo przystosować i zoptymalizować system? Pod tym drugim względem nie mam żadnych zastrzeżeń. Wszystko funkcjonuje prawidłowo, nie zawiesza się i co ważne nie ma żadnego spowolnienia. Bez problemu myPhone Cube radził sobie z obsługa nawet kilkunastu aplikacji uruchomionych w tyle, w tym nawet wymagające gry.
Jednak producentowi nie udało się uniknąć błędów. Zauważyłem je podczas testów, ale po kilku dniach firma udostępniła poprawkę oprogramowania, które te problemy eliminuje. Mam tutaj na myśli dziwne znaki w wiadomościach wysłanych, tzn. Pojawiały się one u odbiorcy. Ponadto strasznie cicho było słychać dzwonki, a teraz je podgłoszono, a dodatkowo dla każdej karty SIM można ustalić osobne dźwięki. Po wyeliminowaniu tych błędów ja nie mam żadnych zastrzeżeń.
Dual-SIM
Obecność tej technologii to standard w telefonach komórkowych marki myPhone. W smartfonie myPhone Cube umieszczono dwa sloty pod baterią. Jeden o wielkości microSIM oraz SIM. Niestety tylko w przypadku SIM można korzystać z sieci 3G, microSIM pracuje tylko w pasmach GSM. Szkoda, że nie ma również obsługi 3G, ale cóż. Fajnie, że producent pomysłał o dwóch rozmiarach SIM, bo dla mnie to idealne rozwiązanie. Akurat ja mam taki zestaw, więc byłem bardzo zadowolony.
Interfejs do zarządzania ustawieniami Dual-SIM jest taki sam, jak we wszystkich smartfonach z Androidem. W sumie są małe zmiany, ale to głównie w centrum powiadomień, który wysuwamy z góry. Reszta pozostaje bez zmian. Możemy zdefiniować główną kartę do rozmów, SMSów, czy połączenia danych. W każdej chwili można daną SIM wyłączyć. Gdy jednak obie są włączone, to jednocześnie są zalogowane do sieci. Dual-SIM w myPhone Cube działa po prostu bez zarzutu.
Łączność
Multimedialny smartfon myPhone Cube wyposażony jest w moduł WiFi, GPS Bluetooth. Obecnie szczególnie ważny jest ten pierwszy, ponieważ najczęsciej z niego korzystamy. Chociaż sprawne WiFi to podstawa, to nadal spotykam się z sytuacjami, aby tablet, czy smartfon nie do końca miał WiFi prawidłowo działające. Na szczęscie tego problemu w myPhone Cube nie ma. Moduł jest solidny. Nie ma problemu z wyszukaniem sieci bezprzewodowych, a także z połączeniem się z nimi. Otrzymywany sygnał jest stabilny i nie ma mowy o zerwaniu połączenia z winny smartfona. Ja podczas tych kilkunastu dni nie spotkałem się z taką sytuacją. Wystarczy, że raz podłączymy się do danego punktu dostępowego, a telefon zapamięta nam hasło w pamięci. Oczywiście z myPhone Cube możemy zrobić punkt dostępowy dla innych produktów.
Jest także Bluetooth, ale ta technologia jest już coraz mniej używana, ale nadal potrzebna. Pozwala na szybki transfer danych pomiędzy dwoma urządzeniami, ale także korzystanie z zestawu słuchawkowego Bluetooth. Ja często testowałem Bluetooth wraz z słuchawkami z Bluetooth, i nie omeg powiedzieć, aby sygnał zanikał. Jeśli o GPS, to w oprogramowaniu zainstalowana jest aplikacja NaviExpert.
Aparat fotograficzny
Producent zdecydował się umieścić w smartfonie myPhone Cube aparat o matrycy 8 Mpix , który pozwala na nagrywanie filmów w jakości full HD. Obok obiektywu umieszczono diodę doświetlającą, W praktyce to rozwiązanie sprawdza się bardzo dobrze, aż jestem zaskoczony. Zdjęcia wykonane w dzień, przy naturalnym świetle, charakteryzują się realistycznym odzwierciedleniem barw, kolorów. Na fotce wyglądają dokładnie, tak jak na żywo. Może trochę przesadzam, ale jest nieźle. Ja jestem zadowolony. W nocy nie jest już tak dobrze, ale tzw. tragedii nie ma. Zdarza się, że zdjęcie jest czytelne, a czasami nie. Dużo zależy od czynników na zewnątrz.
Aparat 8 Mpix pozwala także na nagrywanie filmów w jakości 1080p. W tym przypadku jest podobnie, jak wyżej. Pliki charakteryzują się dobrej jakości obrazem z optymalnym dźwiękiem. Kiedy jest wielki hałas, to jest trochę szmerów, ale nie tylko one. Można usłyszeć, to co chcemy.
Zdjęcia i więcej filmów znajdziecie tutaj .
Muzyka
Testowany produkt wyróżnia się również głośnikiem umieszczonym z tyłu obudowy, na samym dole. Jakość wydobywającego się dźwięku jest optymalna – nie jestem zawiedziony, ale również nie zostałem pozytywnie zaskoczony. Jest po prostu dobrze. Gdy zdecydujemy się posłuchać muzyki z głośnika, to pamiętajcie, aby nie zasłaniać głośnika. Jeśli położymy go na jakimś materiale, to dźwięk będzie stłumiony.
Oczywiście nie zapomniano o funkcji radia FM, która jest dostępna po podłączeniu zestawu słuchawkowego – pełnią one role anteny. Oprogramowanie pozwala na ręczne i automatyczne wyszukiwanie rozgłośni radiowych. Każdą stację można zapisać w pamięci telefonu. Radio FM sprawdzało się szczególnie w mieście, kiedy zasięg był dobry. Na obrzeżach czasami słyszałem charakterystyczne zakłócenia.
Gry
Sporo osób korzysta z smartfona również jako konsola do gier. Instalują na nim mnóstwo tytułów i w każdej wolnej chwili je uruchamiają. Ja takim fanatykiem nie jestem, ale zawsze mam kilka gier, bo czasami sprawiają, że nie umieram z nudów. Podczas testów zainstalowałem m.in. Fruit Ninja, Contra, czy wyścigi samochodowe i nie mogę powiedzieć, aby telefon nie dawał rady. Wszystkie gry działały prawidłowo, nie zawieszały się, nie przycinały.
Bateria
Smartfon myPhone Cube wyróżnia się ogniwem litowo-jonowym o pojemności 1800 mAh. W praktyce, testowane urządzenie wytrzymywało średnio 2 doby normalnego użytkowania. Gdy zabrałem go w podróż, ciągle miałem włączone 3G i korzystałem z Internetu, to wieczorem, gdy przyjechałem do domu, musiałem skorzystać z gniazdka sieciowego.
NA KONIEC
Przez te kilkanaście dni testów bardzo zżyłem się z myPhone Cube, ponieważ sprawdzał się w codziennym użytkowaniu. Kiedy trzeba było – pstrykał zdjęcia, mogłem ściągnąć pocztę, uruchomić gierkę, przejrzeć serwisy internetowe, czy przejrzeć najnowsze wpisy znajomych na fejsie, Twittera, czy zdjęcia z Instagrama. To dla młodzieży jest na pewno bardzo ważne.
myPhone Cube. Galeria
myPhone Cube
14 Responses to Recenzja myPhone Cube. Smukły, zgrabny i funkcjonalny smartfon
Leave a Reply
A jak tam z muzyką ze słuchawek? Czy po zainstalowaniu jakiegoś odtwarzacza, typu poweramp i użyciu słuchawek Sony będę zadowolony z dźwięku (usłyszę bas, dźwięk będzie czysty)?
Witam.
A jak po aktualizacji oprogramowania – można instalować aplikacje na karcie SD, bo kolega pisze że wszystko super, a to dość istotny szkopuł który całkowicie dyskwalifikuje ten telefon (wgranie automapy z mapami i pamięci nie ma – to poco taki telefon)?
jeśli skorzystasz z lepszych słuchawek niż w zestawie,t o będziesz zadowolony
Tom. Z tego co wiem, aktualizacja naprawia błędy (przenoszenie plików na kartę pamięci, zwiększa głośność itp.) i ludzie oceniający ten telefon są zadowoleni :)
Chociaż teraz dowiedziałem się, że aktualizacja podobno nie naprawia błędu związanego z przenoszeniem plików na kartę…
No właśnie – nie można przenosić na kartę pamięci – musiałby mieć 8GB pamięci wtedy można by było się pokusić. W takim razie Goclever Insignia 5 bije na głowę Cube – i jest w tej samej cenie czyli 599 zł. Także ja odradzam zakup, bo z praktyki wiem że co chwilę się coś instaluje i coraz więcej, więcej i pamięć znika raz dwa. Pozdrawiam.
Ciekawy telefonik. Widzę, że coraz więcej wychodzi telefonów z androidem wychodzi na dual sim. Jakość wideo nawet niezle wychodzi.
Producent odpisał mi że można częściowo przenosić pliki na kartę SD. Może recenzent się wypowie na ten temat :)
Smartfon-pierwsza klasa za tą cenę!
Wcześniej obok używanych SGS-ów (3/4) miałem również Nexta.
Używam Cube od 2 tygodni i uważam, że jest na etapie stania się bezkonkurencyjnym w swoim przedziale.
Świetny design i czarna lub biała-pokrywy baterii.
Dobra płynność,najnowszy Android i wszystkie inne zalety wyliczone na stronie producenta.
Ale przede wszystkim im plus bardzo dobra szeroko rozumiana łączność (od 3G, przez wifi, po chmurę) i jakość dźwięku podczas rozmowy. Nie ma „nieprzewidywalnych” cudów zwiazanych z łącznościa jakie występuja u konkurencji (Goclever, Prestgio itp).
Ładnie chodzi GPS.
Ale i ma swoje mankamenty, które przy odrobinie wysiłku i polsko/chińskiej współpracy :-) zrobiły by z Cube bezkonkurencyjnego dual-sima.
Oto one-jako inspiracja dla gentlemanów z myPhone:
1. Fatalny, niedopracowany launcher, gubiący ikony skrótów po restarcie.
O widgetach aplikacji przenoszonych na sdcard w kitekat można zapomnieć, ale żeby gineły ikony to curiosum !?
2.Pokrywę baterii wystarczy ciut usztywnić na bocznych krawędziach pod przyciskami power i volume up/down w newralgicznych punktach trzymania-i nie będzie po miesiacu używania Cube problemów sprzedażowych w jakie się wkopała Motorola ze swoim modelem Moto E (dualsim)…
3.Bateria, bateria i jeszcze raz bateria. 1800 dla 2 simów i czterech rdzeni, bez patentów jakie robi Lenovo- jakoś mało…
Pozdrawiam
Można przenosić częściowo pliki na kartę SD, jeśli się dobrze wykona aktualizację. Jest to błąd nie tyle myphona co androida. Jestem ciekawy jak to wygląda w Motoroli Moto G LTE ;)
Czyli jeżeli używam telefonu do endomondo, czasami internet, często muzyka to z Cube będę zadowolony?
Panowie , dzis upadl mi telefon kantem o kostke na dworze ;/
nie mialem zadnego etui . Zrobila sie dziura w rogu i delikatnie pekniety ekranik. Niby dziala ale nie dzialaj klawisze funkcyjne na samym dole(menu, cofnij , home etc) nie jestem w stanie wykonac zadnej czynnosci na telefonie ;s
gdzie ogarnac wymiane ekranu? na necie nie ma nic do tego;/
Wyślij do producenta, pewnie zabulisz ale powinni zrobić :)
mam ten sam problem co Piotr. Przedłuzyłam telefon w play, po 2 tyg telefon niefortunnie spadł mi na ulicy, w prawym górnym rogu szybka pękła, ekran sie nie rozlał ale nic nie działa u góry ani prawa strona…. byłam w play i pani powiedziała ze wymiana szybki bedzie kosztować w granicy 500-600zł, ;o to za taka cene to ja sobie kupie drugi taki sam ! byłam w jednym komórkowym to powiedzieli ze oni nie mają takich części…. czy naprawdę naprawa może tyle kosztować? czy ta pani poprostu się nie zna? miał ktoś taki problem juz? proszę o odpowiedź. Pozdrawiam, [email protected]